Cykl - Popkultura w służbie edukacji4

Strony internetowe wspomagające naukę języka angielskiego

📣🇬🇧 W dzisiejszym wpisie o Popkulturze w służbie edukacji zajmiemy się stronami internetowymi wspomagającymi naukę języka angielskiego 🇬🇧📣

Wybraliśmy te, które są bezpłatne i przede wszystkim bazują na materiałach wideo 🎬 lub tekstach prasowych 📰, a dodatkowo dają możliwość sprawdzenia siebie i utrwalenia wiadomości 🧠. Zdajemy sobie sprawę, że wartościowych stron jest znacznie więcej, dlatego tym bardziej jesteśmy ciekawi Waszego doświadczenia w tej kwestii! 🤔

👉 https://www.linguahouse.com/pl/esl-lesson-plans
Świetna strona do nauki angielskiego z udostępnianymi scenariuszami lekcji i kartami pracy do wydruku. Część zasobów jest darmowa, część niestety nie, jednak z bezpłatnych materiałów można bardzo dużo wyciągnąć. Lekcje dotyczące aktualnych wiadomości i problemów, oparte na TED talks, podział na język ogólny i biznesowy, ćwiczenia słownictwa i gramatyki od poziomu A1 do C2 – każdy znajdzie coś dla siebie!

👉 https://learnenglish.britishcouncil.org/
Strona znanego i cenionego Bristish Council poświęcona materiałom dydaktycznym. Świetna baza do nauki dla najmłodszych – Learn English Kids, trochę starszych – Learn English Teens, a także dla dorosłych! Dla starszych – przede wszystkim dawka praktycznego języka i ćwiczenia rozwijające wszystkie kompetencje językowe tworzone w oparciu o ciekawe i aktualne materiały, dla młodszych – dużo dobrej zabawy, piosenek i historyjek.

👉 https://ed.ted.com/lessons
Nasze odkrycie ostatnich dni, czyli strona z ćwiczeniami on-line opartymi w całości na materiałach TED. Do wyboru niemal 2000 (!) krótkich filmików z przygotowanymi pytaniami. Dodatkowo istnieje możliwość tworzenia własnych „lekcji” na podstawie dowolnego filmiku TED.

👉 http://www.bbc.co.uk/learningenglish/english/
Strona przejrzyście podzielona na działy i poziomy, prawie każdy temat opatrzony jest krótkim materiałem filmowym i ćwiczeniami on-line, tłumaczeniem trudniejszego słownictwa, a także przygotowaną transkrypcją.

👉 http://www.elllo.org/
English Listening Lesson Library Online – baza ćwiczeń opartych na plikach audio lub filmikach z transkrypcją i krótkimi quizami dotycząca ogromnej liczby tematów.

👉 https://www.cambridgeenglish.org/learning-english/activities-for-learners/
Materiały pochodzące z oficjalnej strony Cambridge Assessment – instytucji odpowiedzialnej za przeprowadzanie uznawanych na całym świecie certyfikatów potwierdzających znajomość języka angielskiego. Co prawda materiałów wideo jest znacznie mniej niż na poprzednich stronach, jednak dostępne ćwiczenia on-line są przejrzyste, ciekawe i zdecydowanie warte polecenia!