Kilka słów o kindersztubie

Codzienność czasami prowokuje nas do stwierdzeń, że albo świat zwariował albo ja.

Powszechny brak kindersztuby (ta niby dla dzieci, ale dziś przyda się każdemu), savoir-vivre’u, czyli ogólnie pojętej grzeczności tudzież towarzyskiej ogłady czy po prostu kultury osobistej co i rusz daje o sobie znać.

Człowiek NORMALNY (czy ktoś taki dzisiaj jeszcze istnieje?) bywa osobnikiem odosobnionym, a kolejne propozycje kulturalne instytucji kultury bywają niekulturalne.

Co zrobić? Jak temu zaradzać?

Zatem, może czas wrócić odrobinę wstecz, by przy każdej okazji pokazać piękno staropolskiego (tak!) obyczaju i wytworność obejścia tak, by nawet twoi najwięksi adwersarze chcieli się na tobie wzorować?

Warsztaty o tym, że warto być grzecznym i uprzejmym. Zawsze. O umiejętności zachowania się w towarzystwie, przy stole, przy uroczystych okazjach oraz w codziennym życiu.

O tym, że warto mówić ładnie i wyraźnie w każdej sytuacji, ale jeszcze lepiej czasami nie mówić wcale, bo jest to „sztuka nad sztukami trzymać język za zębami” pamiętając, że „mowa jest srebrem, a milczenie złotem”.

O byciu dyskretnym, miłym, ale i wpływowym za przyczyną kulturalnego obejścia pełnego szacunku dla innych. Krok po kroku!

Aleksander Tomczyk

Więcej o kursie kindersztuby możesz dowiedzieć się TUTAJ

Jeśli jesteś zainteresowany poznaniem zasad dobrego wychowania w ciekawej formie, zgłoś się przez poniższy formularz.