Stowarzyszenie Latarnia
od 16.06.2020r.
jest Organizacją Pożytku Publicznego.

Biorąc udział w naszych warsztatach narażasz się na… rozwój!

Zarażamy… entuzjazmem!

Zadając się z nami możesz wpaść w… pasję swojego życia!

Jesteśmy specjalistami, a jednocześnie rodzicami i/lub nauczycielami. Nasze codzienne życie w domu i w szkole weryfikuje wiedzę i umiejętności w dziedzinach, których dotyczą proponowane warsztaty. Nasze rodziny, uczniowie, współpracownicy hartują nas, zapewniając poligon doświadczalny 24 godziny na dobę 😉

O ważnych i poważnych sprawach rozmawiamy prostym językiem tak, żeby uczestnicy mogli od razu wziąć sobie wiedzę „do serca”, a nowo zdobyte umiejętności były do użycia „od ręki”!

Chcemy zmieniać obecne oblicze systemu edukacji i stosunków między ludźmi – zdominowane przez pośpiech, nadmiar bodźców i formalizm. Życie składa się z chwil, którym możemy nadać kształt tak, aby lepiej odpowiadał naszym najważniejszym potrzebom.

School
Wierzymy, że wielkie zmiany to konsekwencja wielu małych decyzji, wyborów, gestów. Nie warto ich odkładać na później, bo prawdziwe życie, szczęście, spełnienie ucieka… Zapraszamy! Zapoznaj się z ofertą! Wybierz coś dla siebie! Startuj z nami!

Monika Róg, Anna Kucharska - Zygmunt, Violetta Szopa - Tomczyk.

Zarząd Stowarzyszenia Latarnia

Poznaj naszych trenerów

Anna Kucharska-Zygmunt

Trener

Psycholog, pedagog, realizator programu „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców​. Absolwentka kursów Terapii Skierowanej na Rozwiązania, z którą się utożsamia w podejściu do problemów. Entuzjastka i propagatorka komunikacji budującej relacje pomiędzy ludźmi. Prowadzi warsztaty psychologiczne dla różnych grup odbiorców (rodzice, nauczyciele, dzieci, młodzież, seniorzy). Głównie zajmuje się psychoedukacją i poradnictwem psychologicznym z obszarów skupionych wokół rodziny. Publicystka, wierszokletka. Żona ( od ponad ćwierć wieku), mama czwórki dzieci, od niedawna –babcia!

Jakub Róg

Trener

Z wykształcenia i zamiłowania nauczyciel matematyki. Wielki pasjonat gier planszowych i ich wykorzystania w edukacji. Zwolennik alternatywnego nauczania. W wolnym czasie oprócz tworzenia nowych materiałów edukacyjnych i grania w planszówki uwielbia oglądać seriale.

Kacper Owiński

Trener

Absolwent polonistyki, bohemistyki, językoznawstwa ogólnego
i zarządzania oświatą UJ. Od 2017 r. nauczyciel języka polskiego w Niepublicznej Szkole Podstawowej Horyzont w Bolechowicach. Entuzjasta edukacji alternatywnej opartej na podmiotowości i samodzielności ucznia. Miłośnik Europy Środkowej, języków słowiańskich oraz esejów podróżniczych Szczerka, Stasiuka i Vargi.

Aleksander Tomczyk

Trener

Nauczyciel klasycznego, gordonowskiego i autorskiego solfeżu oraz zasad muzyki. Instruktor i propagator techniki Gordona (umuzykalnianie niemowląt i dzieci). Oboista, gra na renesansowych i barokowych instrumentach dętych i perkusyjnych (w Zespole Muzyki Dawnej FLORIPARI, którego jest kierownikiem artystycznym).
Prowadzi również zajęcia kindersztuby i savoir-vivre’u dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Ponadto: Animator kultury. Konferansjer. Wodzirej. Społecznik. Konserwatysta. Miłośnik swojego ojczystego kraju.
Pasjonat historii, interesuje się polityką, awiacją (szybownictwo), OZE (odnawialne źródła energii) i… ortografią. Uwielbia podróże, gry planszowe i kwerendy – polskie muzykalia-archiwalia dawnych wieków.

Violetta Szopa-Tomczyk

Trener

Skrzypaczka, trenerka wokalna metody SLS, nauczycielka umuzykalniająca dzieci metodą prof. E. E. Gordona, nauczycielka gry na skrzypcach i emisji głosu.
Gra i śpiewa muzykę dawną. Pasjami improwizuje na instrumencie (rozwijała się pod kierunkiem mistrzów, m.in.: Barthold Kuijken, Rachel Podger, Rio Terakado, Martin Gester, Kati Debretzeni, Stephani Degant, Jaap ter Linden, Andreas Spering, Alessandro Moccia, Mira Glodenau).
Śpiew i pracę z głosem doskonaliła pod okiem Kathy Kennedy, Bartka Cabonia, Krzysztofa Wojciechowskiego, Grega Enriqueza, Jackie Hole, Lise Liv Skovgard.
W ramach dzielenia się swoją pasją od 2015 r. prowadzi społecznie amatorski PanaMa Chór przy Parafii Św. Jana Kantego. Jako świetny logistyk organizuje wiele wydarzeń dla lokalnej społeczności. Wspaniale szyje, piecze i gotuje!

Mateusz Tomczyk

Trener

Uczeń II kl. LO uczący się w systemie Edukacji Domowej, aby brać odpowiedzialność za swoją naukę i w pełni czerpać z najnowszej wiedzy o funkcjonowaniu mózgu oraz technik efektywnego uczenia się, o których wiedzę zgłębia od pewnego czasu. Ma doświadczenia z pracy z dziećmi z harcerstwa, animowania zabaw np. urodzinowych i prowadzenia korepetycji. Pasjonat psychologii, kognitywistki, ekonomii oraz sztuki klasycznej i współczesnej.

Małgorzata Pióro​

Trener

Artysta fotografik, pedagog, arteterapeuta, trener metody „Biegun” Marka Kamińskiego przeznaczonej do pracy z młodzieżą w ramach projektu Life Plan, wychowawca w świetlicy środowiskowej, gdzie lubi twórczo BYĆ z dziećmi i nastolatkami  z trudnych środowisk. Autorka warsztatów „Sztuka Patrzenia” – uczy fotografii w Krakowskiej Szkole Filmowej im. Wojciecha Hassa. Kocha podróże, prowadzi wyprawy fotograficzne i wyprawy rozwojowe w różne zakątki świata m.in. do Gruzji, Azerbejdżanu, Indii, Hiszpanii i Maroka.

Andrzej Mitek

Trener

Na co dzień menadżer i wydawca w portalu Stacja7.pl, specjalizuje się tw zarządzaniu projektami i kierowaniu zespołem. Współtwórca podcastu „Popfiction – popkultura oczami katolików”. W świecie mediów i internetu czuje się najswobodniej. Zainteresowany zasadą działania wszystkiego, optymalizacją, nowymi technologiami i rozwojem osobistym. Prywatnie szczęśliwy mąż i tata, nieliczne wolne chwile przeznacza na sporty walki i domowe piwowarstwo.

Zapoznaj się z ofertą!

Wybierz coś dla siebie! Startuj z nami!