Muzyczne zajęcia ogólnorozwojowe dla rodziców z dziećmi z muzyką na żywo. Nietypowy rodzaj “koncertu”, w którym rodzice bawią się razem z dziećmi przy muzyce pod opieką instruktorów nadających całości walor edukacyjny. Mogą się odbywać w domu kultury, przedszkolu, szkole i innych miejscach, które chcą zaoferować odbiorcom niebanalne wydarzenie kulturalne zachęcające do czynnej eksploracji świata muzyki.

Koncert Gordonowski – Mamo, Tato, co Ty na to?!
3 pierwsze kroki do dobrej zabawy i edukacji dziecka i rodzica:

1. Weź dziecko i przyjdź (na koncert gordonowski)
  2. Baw się z dzieckiem
  3. Bądź bliżej dziecka, bądź jak dziecko (chociaż chwilę podczas koncertu:)
    Brzmi zaskakująco, zwłaszcza to ostatnie, ale sprawdza się doskonale i cieszy się coraz większą popularnością pośród rodziców i dzieci, jako świetna muzyczna alternatywa dla maluchów.
    Koncerty gordonowskie dla dzieci w wieku od 0-2, 2-4, 4-6 lat, rodziców i kobiet w ciąży, dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych w oparciu o metodę prof. E. E. Gordona

Koncerty gordonowskie to żywa muzyka i zabawy muzyczne prowadzone praktycznie bez słów. Dydaktyczne śpiewanki i rytmiczanki, którym towarzyszy ruch, swobodny taniec.
    Ważne, by dziecko było z rodzicem(ami) bądź bliską mu osobą.
    My, instruktorzy-prowadzący jesteśmy „nadajnikami”, a publiczność (przede wszystkim dzieci) „odbiorniko-nadajnikami”. Co ważne, wszyscy jesteśmy na ziemi, bliżej dzieci (krzesła są niepotrzebne). I rodzice obowiązkowo włączają się w aktywność prowadzących i dzieci.
    Dla kogo i w jakim celu?