Podstawa programowa to zmora. Jest przeładowana niepotrzebnymi treściami i w dodatku brak w niej sensu. Czy aby na pewno tak jest? Czy może to wybierane przez nas, nauczycieli, programy nie mają pokrycia z tym, co de facto powinien uczeń opanować? Podczas tego szkolenia porozmawiamy o tym jak stworzyć i opracować programy szkolne i inne dokumenty w taki sposób, żeby przynosiły jak najlepsze rezultaty. Przedyskutujemy też w jaki sposób organizować życie klasy z perspektywy
wychowawcy, żeby rozwój uczniów był jak najbardziej harmonijny.

Organizacja procesów nauczania czyli edukacja jutra – edukacją dzisiaj! – warsztaty zaprojektowane z myślą o osobach nastawionych na wdrażanie zmian edukacyjnych na miarę XXI wieku. Podczas zajęć uczestnicy będą mieli możliwość kompleksowego przyjrzenia się obecnemu systemowi oświaty i wypracowania konkretnych strategii, mających na celu wprowadzenie do polskich szkół nowoczesnych rozwiązań opartych na nauczaniu holistycznym, podmiotowości oraz samodzielności ucznia oraz komunikacji bez przemocy.

Czas szkolenia: 12 godzin (4 sesje po 3 godziny)
Minimalna liczba uczestników : 10 osób

Cena dla firm/szkół za cały kurs: 2400 zł
Cena dla osoby prywatnej: 400 zł

Prowadzący: Kacper Owiński i Jakub Róg

Osoby zainteresowane uczestnictwem w kursie lub zorganizowaniem go w swojej szkole/firmie prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Warsztaty zostaną zorganizowane po zebraniu się grupy, o czym poinformujemy mailowo zainteresowanych.