Żyjemy w nieustannie zmieniającym się świecie, w którym jednymi z najważniejszych zdolności wydają się być elastyczność poznawcza, krytyczne myślenie, kreatywność. Czy obecny pruski model szkoły jest w stanie przygotować młodego człowieka do wyzwań XXI wieku? Czy w obrębie naszego skostniałego systemu jesteśmy w stanie dokonać zmiany? A jeżeli tak, to jakie oferty są dostępne? Podczas sesji warsztatów spróbujemy wypracować rozwiązania zaczerpnięte z praktyki wielu różnych alternatywnych form edukacji, tak by edukacja służyła przede wszystkim uczniowi.

ABC edukacji alternatywnej – zajęcia wprowadzające w inspirujący świat nowoczesnej edukacji, w krytyczny sposób prezentujące rozmaite nurty kształcenia alternatywnego, innego niż tradycyjna, konwencjonalna szkoła. Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość zapoznania się m.in. z podstawami pedagogiki Montessori czy z założeniami szkół demokratycznych oraz przetestowania na sobie narzędzi, które proponują w działalności edukacyjnej. 

Czas szkolenia: 12 godzin (4 sesje po 3 godziny)
Minimalna liczba uczestników : 10 osób

Cena dla firm/szkół za cały kurs: 2400 zł
Cena dla osoby prywatnej: 400 zł

Prowadzący: Kacper Owiński i Jakub Róg

Osoby zainteresowane uczestnictwem w kursie lub zorganizowaniem go w swojej szkole/firmie prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Warsztaty zostaną zorganizowane po zebraniu się grupy, o czym poinformujemy mailowo zainteresowanych.

3 Responses

  1. Nie mogę sobie wyobrazić lepszego miejsca do odwiedzenia w sieci – ten blog to prawdziwa skarbnica wiedzy i inspiracji, gdzie każdy artykuł przynosi nowe spojrzenie na tematy, które mnie interesują, i zachęca do refleksji nad nimi, co sprawia, że codziennie wracam tu z jeszcze większym zaciekawieniem i oczekiwaniem na kolejne wpisy!

  2. Treść jest klarowna, dobrze zorganizowana i pełna przydatnych wskazówek. Autor doskonale wyjaśnia kluczowe zagadnienia. Może warto by dodać więcej przykładów praktycznych. Pomimo tego, tekst jest niezwykle edukacyjny i inspirujący.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *